totop

محاسب صنعت

Mohaseb Industry

افراد شاغل در مشاغل زيان آور با 7300 روز سابقه کار بازنشسته شوند مشاهده در قالب PDF چاپ

افراد با مشاغل زیان آور با7300روز سابق باز نشست میشوند

با188رای موافق افراد شاغل در مشاغل زيان آور با 7300 روز سابقه کار بازنشسته مي شوند .   
نمايندگان مجلس شوراي اسلامي امروز با تصويب استفساريه اي مقرر کردند کارگراني که حداقل 7 هزار و 300 روز اشتغال در يک يا چند شغل زيان آور در يک يا چند کارگاه دارند مي توانند بازنشسته شوند.
به گزارش خبرنگار ايلنا نمايندگان مجلس شوراي اسلامي صبح امروز در جلسه علني مجلس طرح استفساريه جزء يک بند ب تبصره 2 ماده 76 قانون تامين اجتماعي را مورد بحث و بررسي قرار دادند.
به لحاظ اين که اين طرح هيچ مخالفي و موافقي در رابطه با اين طرح صحبت نکرده است نمايندگان کليات اين طرح را به راي گذاشتند که از مجموع 223 نماينده حاضر در صحن علني 188 نماينده به اين استفساريه راي موافق 4 نماينده راي مخالف و 10 نماينده راي ممتنع دادند.
در موضوع استفساريه آمده است آيا مراد قانون گذار از بابت افرادي که حداقل 20 سال متوالي و... اشتغال داشته باشد جزء يک بند ب اصلاحيه تبصره 2 ماده 76 قانون تامين اجتماعي موصب 10/7/1380 داشتن حداقل 7 هزار و 300 روز اشتغال در يک يا چند شغل زيان آور در يک يا چند کارگاه است؟
آيا عواملي نظير مرخصي بدون حقوق،غيبت،‌طول درمان و نظاير آن مشروط بر آن که ترک کار آشکار نباشد باعث برهم زدن توالي در تشخيص و تطبيق مشاغل سخت و زيان آور است؟ نظر مجلس: بله توالي اشتغال به قوت خود باقي است.
اميرحسين قاضي زاده هاشمي در رابطه با اين طرح گفت: با توجه به اعتراضات و مراجعات مکرر کارگران شاغل در کارهاي سخت و زيان آور در اعتراض به نحوه اعمال عبارت مشاغل متوالي سخت و زيان آور که طبق آيين نامه اصلاحيه تبصره 2 ماده 76 قانون تامين اجتماعي بايد روان و بدون مشکل عملياتي اجرا مي شد اما در گذشته برخلاف روال متداول و جاري که از آيين نامه مربوطه فعلي منبعد شده است به جاي غيبت حضور کارگران در کارهاي سخت و زيان آور ملاک تطبيق اشتغال متوالي در مشاغل سخت و زيان آور بود.
وي افزود:‌ گنجاندن 12 روز غيبت که براساس 12 روز مرخصي مصوب در قانون کار 1337 به عنوان ملاک متوالي ندانستن مشاغل سخت و زيان آور در نظر گرفته شده است ولي مي توان اندکي تامل کرد چراکه اکنون قانون کار جمهوري اسلامي ايران يک سال مرخصي را به تصويب رسانده است و ديگر نمي تواند قانون قبلي جاري و ساري باشد.
لازم به ذکر است اين استفساريه به امضا 28 نماينده مجلس رسيده است.

 
  • اخذ کد اقتصادی
  • اخذ کارت بازرگانی
  • معافیت های مالیاتی
  • مالیات بر ارزش افزوده
  • حل اختلافات حسابداری

دانلود دموی نرم افزار

جهت دانلود ابتدا در وب سایت ثبت نام نمایید، سپس دمو برای شما فرستاده خواهد شد.

جهت ثبت نام کلیک کنید

سوابق ما

این شرکت...

سخن مدیر عامل

حسابداریسخن مدیر عامل

حسابداری عبارت است از فن تلخیص و طبقه بندی کلیه فعالیتهای مالی یک شخص اعم از حقوقی و حقیقی در قالب اعداد قا بل سنجش به پول . ادامه مطلب

ورود کاربران